MetaMask Portfel – Wszystko co Musisz Wiedzieć o Krypto Skarbonce!

Świat krypto robi się coraz bardziej skomplikowany, przez co coraz więcej osób jest narażonych na nadużycia ze strony nieuczciwych członków rynku. Istnieje naprawdę duża grupa osób, która stara się wykraść nasze cyfrowe waluty i wykorzystać je do własnych, zapewne niecnych, celów.

Na szczęście, istnieją portfele, gdzie możemy spokojnie przechowywać nasze krypto czy funkcjonujące na blockchainie Ethereum NFT. Oczywiście, żaden portfel kryptowalut nie zapewni nam stuprocentowej skuteczności i ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami, niemniej – ochroni nas przed znaczną ich ilością.

W tym artykule wytłumaczymy jak działa portfel MetaMask, jak funkcjonować w świecie krypto z pomocą MetaMask i czy faktycznie jest to najlepszy portfel kryptowalutowy na rynku. Jeśli wiesz, co to jest NFT, zatem jesteś gotowy, zapraszamy!

Jeśli wiesz, co to jest NFT, to jesteś gotów. Zapraszamy do przekształcenia tekstu na polski

Czym Jest Portfel MetaMask?

Jest to plugin do przeglądarki. Ni mniej, ni więcej, po prostu plugin. Ale – plugin o wyjątkowych możliwościach zastosowania. Do swojego portfelu MetaMask możesz wysyłać Ether lub ERC20 na dowolny adres Ethereum lub otrzymywać je w ten sam sposób. 

Portfel ten jest dostępny w ramach przeglądarki internetowej lub, jeśli jesteście bardziej mobilni, w postaci aplikacji mobilnej, którą możecie znaleźć w AppStore oraz Play Store. Obie te rzeczy są, jak to mówią niektórzy, idioto-odporne, toteż zrozumie to nawet totalny laik w świecie krypto.

MetaMask jest darmowym programem, zarówno w aplikacji, jak w przeglądarce, więc nie musicie się martwić żadnymi ukrytymi kosztami, czy sytuacją pt. “Zabawa zaczyna się dopiero w planach premium”, jak niektóre aplikacje na rynku lubią nas szachować. W przypadku MetaMask, od razu dostajecie pełen produkt, gdzie możecie nawet kupować bezpośrednio tokeny ERC20 bez potrzeby używania osobnych dostawców.

MetaMask – Zastosowanie

Skoro już wiemy czym jest MetaMask, do czego można użyć tej technologii w praktyce? Zasadniczo, MetaMask opiera się na sieci Ethereum. 

Zatem, jeśli masz jakiekolwiek tokeny ETH lub inne oparte na sieci Ethereum, jesteś w stanie je kupować, wysyłać bez najmniejszych problemów. MetaMask to portfel głównie zajmujący się tym jednym blockchainem, zatem jeśli chciałbyś mieć dostęp do innych kryptowalut, musisz znaleźć inny portfel.

Dużym atutem MetaMask jest fakt, że skoro jest on ściśle połączony z siecią Ethereum, z łatwością możemy tam przechowywać nie tylko kryptowaluty, ale także NFT, które to w większości są obsługiwane właśnie przez blockchain ETH. 

Co z tego wynika? Otóż, jeśli chcesz kupić jakiekolwiek NFT, możesz to zrobić bezpośrednio za pomocą MetaMask Wallet, łącząc go po prostu z różnego rodzaju aplikacjami, mając jednocześnie pewność, że Twoje coinsy i NFT są bezpieczne. 

MetaMask łączy się z różnego rodzaju grami P2E, gdzie można otrzymać NFT, które będą następnie dodane bezpośrednio do Twojego portfela, możesz kupować rzeczy w Metaverse i zawsze mieć do nich dostęp.

Wszystko co wchodzi w ekosystem Ethereum, jest dostępne w ramach MetaMask.

Portfel obsługuje większość najbardziej popularnych tokenów ERC20, wystarczy kliknąć “Utwórz Portfel”, przejść przez proces tworzenia, co opiszemy szerzej w dalszej części artykułu, a następnie kliknij przycisk “Dodaj Token”.

Niezależnie od tego, czy robimy to przez aplikację mobilną, czy przeglądarkę, pojawi nam się opcja wyszukania najbardziej popularnych tokenów opartych na Ethereum. Jeśli natomiast nie znaleźliście tego, czego szukacie, wystarczy wtedy wybrać opcję “Własny token” i wprowadzić odpowiedni adres.

MetaMask a Bezpieczeństwo

Większość z Was zapewne zadaje sobie pytanie – no dobrze, ale czy to na pewno bezpieczny system? Czy na pewno nikt nie zhakuje mojego konta i dziesiątki ETH wyparują nagle, jak to miało miejsce w kilku sytuacjach w historii krypto?

Jeśli nie podacie nikomu swoich danych, jesteście raczej bezpieczni. Do momentu pisania artykułu nie było ani jednego udanego “włamu” na konto MetaMask. Co więcej, wiele razy tego typu akcje kończyły się totalnym fiaskiem. 

Co jednak się zdarzało to tzw. phishing, czyli łowienie potencjalnych ofiar w celu wyłudzenia od nich danych. Polega to zazwyczaj na tym, że interfejs tego rodzaju aplikacji jest kopiowany przez hakerów, którzy próbują się podszyć pod aplikację i wyłudzić Wasze dane, w celu zalogowania się na konto i wyprowadzenia tokenów.

Najlepszym sposobem, by chronić się przez tego rodzaju działalnością to tak naprawdę bycie uważnym i korzystanie tylko ze sprawdzonych źródeł oraz niepodawanie nigdzie danych dostępu do swojego konta MetaMask w internecie. 

W świecie ogromnej ilości zakupów, które odbywają się online, bardzo trudno jest zachować się bezpiecznie. Szczególnie, kiedy co rusz pojawiają nam się okienka, które dla niewytrenowanego oka mogą wyglądać jak autentyczne.

Dlatego też, MetaMask wprowadził tzw. Privacy Mode, które wymaga od aplikacji, by zanim przejmą Twoje dane, wysłały oficjalną prośbę o pozwolenie. 

Wyłudzanie danych jest podstawowym sposobem funkcjonowania oszustów w sieci, dlatego istotnym jest, by trzymać te informacje w bezpiecznym miejscu, gdzie żaden oszust nie będzie miał dostępu.

Jak Skonfigurować MetaMask?

Przechodząc jednak do rzeczy przyjemniejszych, zajmijmy się teraz kwestią tego, jak skonfigurować swoje konto w MetaMask. Jak już wspominaliśmy, nawet najbardziej podstawowi użytkownicy powinni sobie poradzić z tym systemem, niemniej – przejdziemy wspólnie przez ten proces, by wyjasnić wszystkie niuanse i potencjalne problemy, jakie możecie napotkać podczas konfiguracji.

 1. MetaMask dostępne jest w postaci aplikacji oraz rozszerzenia przeglądarki internetowej. Portfel obsługuje sieć Ethereum, zatem należy mieć to na uwadze przy zakładaniu swojego konta. 
 2. By zainstalować MetaMask, należy wyszukać tę frazę w wyszukiwarce lub też po prostu wejść na stronę MetaMask. System przeprowadzi nas przez krótki i treściwy przewodnik, który musimy po prostu przeklikać. Warto wspomnieć, że wymagać to będzie dodania uprawnień dla MetaMask w swojej przeglądarce, więc nie martwcie się, że jest to próba wyłudzenia danych, jeśli wyskoczy Wam takie okienko.
 3. Kolejnym krokiem w konfiguracji naszego konta będzie stworzenie hasła. Jest to bardzo ważny element, który warto gdzieś sobie zapisać w fizycznej formie, gdyż trzymanie tego na komputerze może doprowadzić do wycieku. 
 4. Pierwsza rzecz, jaka ukaże się naszym oczom to tzw. seed phrase. Jest to fraza zapasowa składająca się z dwunastu wyrazów. Pamiętajcie, by dokładnie ją zapisać, gdyż w razie problematycznej sytuacji, będziecie musieli jej użyć. W przeciwieństwie do banków, nie powierzasz swoich pieniędzy zewnętrznej instytucji finansowej. 

W MetaMask nikt nie ma dostępu do Twojego konta, toteż jeżeli stracisz do niego dostęp, możesz mieć poważne problemy z odzyskaniem swoich funduszy. Nie ma tutaj sytuacji pt. zapomniałeś hasła, gdyż nikt nie będzie w stanie Ci go przypomnieć, nikt nie przyjdzie odzyskać portfela. Fraza zapasowa służy do tego, by przywrócić działanie Waszego konta.

 1. Następnie, program poprosi Was o ustawienie hasła, które następnie będzie sposobem na logowanie się do Waszego konta. Oczywiście nie jest to dwunasto-frazowa-nie-do-zdarcia sytuacja, ale lepiej nie używać imienia swojej dziewczyny lub psa jako hasło do konta. Tak w gwoli ścisłości.
 2. Jak zatem używać MetaMask? Jest to dość proste, jasne i przejrzyste. Wystarczy mieć adres, na który chcemy wysłać nasze tokeny, a następnie kliknąć przycisk “Wyślij” i to właściwie tyle. Jedyny element, na który warto zwrócić uwagę w całym tym procesie to kwestia opłat gazowych za transakcje na blockchainie. Otóż, możemy dostosować sobie wysokość czy token, z którego chcemy skorzystać w tym przypadku poprzez kliknięcie “Opcje zaawansowane”. 

Jeśli mamy już skonfigurowany nasz nowy portfel, możemy cieszyć się zatem w pełni działaniem MetaMask i jakością sieci Ethereum.

Najczęstsze Problemy i Rozwiązania

Oczywiście, żaden system nie jest idealny i na pewno pojawią się różnego rodzaju problemy, które mogą wystąpić podczas użytkowania MetaMask. Na szczęście, na każde z nich jest rozwiązanie i jesteśmy tu od tego, by przedstawić Wam je wszystkie.

Nie jest to, z oczywistych względów, skończony zbiór, jeśli chodzi o najczęstsze problemy, niemniej jest duża szansa, że jeśli coś Wam wyskoczyło, to prawdopodobnie znajdziecie rozwiązanie w tym miejscu.

MetaMask Problem #1 – Nie Ma Tokenów?

Może zdarzyć się, że tokeny nie pojawią się na Twoim koncie mimo wpisania prawidłowego adresu, co może przyprawić o lekki zawał serca. Czasami trzeba je po prostu dodać ręcznie.

By to uczynić, kliknij “Dodaj Tokeny”, a następnie “Własny Token” i wszystko powinno być w porządku. Jeśli problem nadal się pojawia, warto skontaktować się z helpdeskiem MetaMask i wyjaśnić swój problem. 

Możesz również uskutecznić odpowiedni troubleshooting, sprawdzając czy Twój token faktycznie ma poprawnie wpisany adres, czy faktycznie ktoś go Ci udostępnił itd.

MetaMask Problem #2 – Gdzie Jest Mój Ledger?

Klasyczny problem pt. software vs hardware. Dla osób niezaznajomionych z tematyką, Ledger działa jak pendrive, na którym przechowujemy dane dotyczące naszych kryptowalut. I, jak większość rzeczy, możemy połączyć go z naszym MetaMask. Jak to zrobić?

Czasami Ledger uznawany jest przez różnego rodzaju antywirusy czy firewalle jako potencjalne zagrożenie. By zatem komputer mógł go zobaczyć, dodaj Ledger do wyjątków/whitelist i ponownie spróbuj go podłączyć.

Dodatkowo, Ledger może czasami kłócić się z innymi aplikacjami oraz VPN, toteż wyłącz wszelkie nieużywane apki oraz wyczyść dane podręczne przeglądarki. Po zrobieniu wszystkich tych czynności, MetaMask powinien widzieć Ledgera i wchodzić z nim w interakcje.

MetaMask Problem #3 – Jak Anulować Transakcję?

Każdemu zdarzają się pomyłki, ale nie powinny one kosztować fortuny. Czasami wyślemy transakcję na zły adres, ze złą kwotą, czy po prostu nie jesteśmy w stanie anulować czegoś, co powinno zostać anulowane z innych przyczyn.

Zasadniczo, anulować transakcje możemy jedynie wtedy, gdy ich status określony jest jako “pending”. Jeśli już doszło do transakcji, to zgodnie z odgórną ideą, która przyświeca światu krypto, nie może dojść do sytuacji, w której istnieje jakakolwiek niepewność co do własności danego tokenu.

Natomiast, jeśli masz problem z anulowaniem transakcji w toku, wejdź w “Ustawienia Zaawansowane” i włącz tryb, który nazywa się “Custom Nonce”. Następnie, wyślij nową transakcję na swoje własne konto i ustaw nonce na nonce poprzedniej, która czeka na zatwierdzenie, ale jednocześnie zwiększ cenę gazu, którą za nią płacisz. W ten sposób, tokeny powinny wrócić na Twoje konto.

MetaMask Problem #4 – Nie Mogę Wybrać Konta

Czasami też chcemy połączyć nasze poprzednie/nowe konta ze sobą w ramach MetaMask. Jeżeli nie udaje się nam tego dokonać w normalnym trybie, warto sprawdzić ścieżkę, z której korzystamy. Standardowo powinna być ustawiona na HD, ale możemy sprawdzić, czy uda nam się połączyć z pomocą Legacy (MEW/MyCrypto).

MetaMask – Rozwiązanie Ogólne

Klasycznie – czy próbowaliście włączyć i wyłączyć? Czasami dochodzi po prostu do styku różnych aplikacji, które nie do końca się ze sobą rozumieją i wtedy trzeba po prostu dokonać resetu komputera lub aplikacji.

Czasami reset tego rodzaju sprawi, że wszystkie problematyczne ustawienia/ciastka, które mieliśmy na naszym koncie, po prostu rozpłyną się w niebycie i będziemy w stanie normalnie pływać po szerokich wodach świata krypto.

MetaMask – Jak Połączyć z Portfelem?

W tej części naszego artykułu przedstawimy Wam pokrótce jak połączyć rozszerzenie przeglądarki/aplikację MetaMask z naszym wirtualnym portfelem. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich połączeń w ramach tej infrastruktury, ale przedstawimy Wam te najpopularniejsze, które uważamy za interesujące. Zatem do dzieła!

MetaMask + Binance

Binance Smart Chain jest jednym z najbardziej popularnych blockchainów na świecie, stąd też niewątpliwie wiele osób będzie chciało połączyć swój MetaMask z portfelem Binance. Jak to zrobić?

 • Wejdź w Ustawienia w Metamask i kliknij Dodaj sieć
 • Pojawi się formularz. Wypełnij go w następujący sposób:
 • Nazwa sieci: BSC Mainnet
 • Nowy adres URL RPC: https://bsc-dataseed1.binance.org/
 • Identyfikator łańcucha: 56
 • Symbol: BNB
 • Adres URL przeglądarki łańcucha bloków: https://bscscan.com

Jeśli w poprawny sposób podążałeś za naszymi instrukcjami, powinieneś mieć możliwość dodania Binance do MetaMask.

MetaMask + Coinbase

Coinbase z kolei to jeden z najpopularniejszych wirtualnych “kantorów” krypto na świecie. By połączyć go ze swoim portfelem MetaMask, podążaj za tymi krokami:

 • Włącz MetaMask w przeglądarce lub za pomocą aplikacji i przejdź do opcji “importuj portfel”
 • Następnie, wpisz swoją frazę otrzymaną przy zakładaniu portfela Coinbase do swojej frazy seed w MetaMask
 • Następnie potwierdź decyzję i voilla, oba Twoje portfele mają obecnie ten sam adres

MetaMask + Ledger

Kolejnym elementem, który możemy połączyć z MetaMask to nasz Ledger. Portfele sprzętowe robią się coraz popularniejsze z uwagi na fakt, że są one zamkniętym urządzeniem, do którego tylko my mamy dostęp. Możemy je jednak połączyć także z naszym kontem MetaMask. Jak to zrobić?

 • Podłącz Ledger do komputera poprzez USB i zaktualizuj portfel, przeglądarkę i aplikację ETH
 • Następnie zamknij aplikację Ledger Live i włącz “Contract Data”
 • Odblokuj Ledger i włącz aplikację Ethereum
 • W prawym górnym rogu przeglądarki kliknij “Podłącz portfel sprzętowy”, a następnie wybierz “Ledger” i połącz go z MetaMask

MetaMask + Uniswap

Uniswap to kolejny ciekawy koncept kantoru internetowego krypto, który zyskuje na popularności w ostatnich czasach. Jak się okazuje, możemy też połączyć go z naszym MetaMask. Jak to zrobić?

 • Wejdź na główną stronę Uniswap
 • Kliknij Launch App w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Connect Wallet
 • Otworzy się podstrona, gdzie będziesz mógł wybrać różnego rodzaju portfele wirtualne; wybierz MetaMask i kliknij dalej

Jeśli zrobiliście wszystko poprawnie, Wasze konta powinny być połączone z Uniswap.

MetaMask + Unstoppable Domains

Unstoppable Domains jest kolejnym ciekawym konceptem w świecie krypto, który polega na kupowaniu różnych domen blockchain. Po co mielibyśmy to robić? Jeżeli Twoja strona jest na blockchain to zasadniczo żadne państwo nie może mieć kontroli nad tym, co się tam znajduje. 

Możesz wrzucać tam wszystko, czego dusza zapragnie i żaden rząd nie będzie miał możliwości nadzorowania tego typu domeny.

Dodatkowym atutem tego rodzaju rozwiązania jest fakt, że faktycznie domeny tego rodzaju ułatwiają przesyłanie i otrzymywanie płatności kryptowalutami, gdyż znajdują się niejako w tym samym systemie.

Jak zatem podłączyć MetaMask do MyDomains?

 • Wejdź w ustawienia konta w MyDomains i kliknij na „Dodaj Portfel”
 • Następnie, wybierz „Crypto” i „Web3” 
 • Zweryfikuj transakcję w MetaMask
 • Następnie, by móc wysyłać i odbierać środki w ramach naszej domeny, wejdź do „Menu” i kliknij w „Moje domeny”
 • Wyświetli Ci się lista domeny, wybierz te, które chcesz, by miały dostęp do Twoich zasobów;
 • Następnie, wybierz „Claim Crypto”
 • Transakcję należy potwierdzić e-mailem

MetaMask + Konto Bankowe

I na sam koniec – łączenie MetaMask z kontem bankowym. Jest to dość esencjonalny element w całej tej układance, gdyż jedynie poprzez połączenie naszego konta MetaMask i swojego portfela w banku, będziemy mogli faktycznie funkcjonować w świecie krypto. 

Zatem, oto proces kupowania tokenów w MetaMask.

 • Wejdź na stronę Metamask
 • Kliknij przycisk – „Kup”
 • Następnie, wybierz „Przejdź do Wyre”; Dzięki temu będziemy mogli kupić Ether
 • Następnie, wpisz kwotę w dolarach i kliknij „Dalej”

MetaMask – Plusy i Minusy

Oczywiście, aplikacja MetaMask, choć faktycznie jest polecana przez wielu profesjonalnych traderów, nie jest ostateczną świata krypto. To, jak działa MetaMask, zależy głównie od tego, do czego go wykorzystamy. Niemniej, zawsze możemy wyciągnąć jakieś plusy i minusy każdej aplikacji. Oto najistotniejsze z nich.

Plusy

MetaMask jest naprawdę popularną aplikacją. Szczególnie, jeśli zajmujemy się tradingiem krypto. W tym przypadku, możemy wykorzystać fakt, że w ramach jednego rozszerzenia do przeglądarki możemy kupować i przechowywać NFT, elementy Metaverse i wiele, wiele innych rzeczy ze świata krypto.

Dodatkowo, aplikacje zdecentralizowane, których jest mnóstwo w tym świecie, bardzo dobrze łączą się z MetaMask, przez co wykorzystanie maksimum ich możliwości jest jak najbardziej możliwe.

Należy także pochwalić User Interface, który, jak już wspominaliśmy wielokrotnie, naprawdę przeprowadza nas przez rączkę przez wszystkie procesy. Dzięki temu, korzystanie z MetaMask jest łatwe i przyjemne.

Minusy

Każda aplikacja jest jednak niedoskonała. Po pierwsze – MetaMask operuje tylko na Ethereum. Zatem, jeśli chcielibyśmy kupić cokolwiek innego, musimy zainwestować w nowy portfel.

MetaMask posiada także dość mocny system zabezpieczeń na zasadzie sejfu, o którym pisaliśmy wcześniej. Oznacza to, że nie ma możliwości jakiegokolwiek odzyskania hasła czy konta w przypadku jakiejkolwiek utraty kontroli nad naszym MetaMask czy ataku phishingowego.

W tym przypadku jesteśmy zdani totalnie na siebie, a nasze klucze prywatne, które zapisaliśmy sobie w bezpiecznym miejscu są jedynym sposobem na odzyskanie danych. Musimy być zatem wyjątkowo odpowiedzialni, by nie zgubić naszych haseł.

Oczywiście, działa to w dwie strony gdyż nikt nie ma dostępu do naszego konta służącego do przechowywania kryptowalut. Nawet jeśli złapaliby programistów MetaMask, to nikt nie będzie w stanie powiedzieć jakie jest hasło do naszego konta, gdyż żadna z tych osób nie ma do niego dostępu. 

Zdecentralizowane aplikacje działają bowiem w sposób niezależny od jakiegokolwiek odgórnego planowania, co jest zresztą ich główną zaletą.

MetaMask a Inne Portfele Ethereum

MetaMask to jednak nie jedyny przedstawiciel blockchainu Ethereum. Jest wiele innych alternatyw, które podobnie jak MetaMask, wykorzystują wiele technologii w celu ujednolicenia swojego portfolio.

Poniżej prezentujemy najciekawsze z propozycji związanych z portfelami Ethereum, jakie znajdziemy obecnie na rynku.

MetaMask a TrustWallet

Pierwszym z nich jest Trust Wallet, powiązany z gigantem świata krypto – Binance. Jakie są zasadnicze różnice? Cóż, można je zobaczyć już na pierwszy rzut oka, gdyż Trust Wallet dostępny jest tylko w formie aplikacji mobilnej, gdzie MetaMask jest także rozszerzeniem przeglądarki.

Dodatkowo, Trust Wallet, z racji bycia częścią Binance, nie jest ograniczony tylko do sieci Ethereum, ale można go również wykorzystać do zakupu takich tokenów jak Bitcoin, Litecoin i wiele, wiele innych, bezpośrednio przez portfel. 

Nie jest on jednak tak dobrze połączony z siecią Ethereum jak MetaMask, którego głównym założeniem jest przesyłanie danych w ramach właśnie tej sieci. 

Binance to giełda kryptowalut, na której możemy dokonać naprawdę wielu zakupów związanych z inwestycjami w różne tokeny na różnych blockchainach, toteż jeśli jest to coś, co jest Wam potrzebne, na pewno warto się zainteresować TrustWallet.

MetaMask a MyEtherWallet

MyEtherWallet to z kolei, podobnie jak w przypadku MetaMask, portfel oparty na sieci Ethereum. Jest to jednak coś bardziej ogólnego, gdyż MyEtherWallet to ogromna platforma internetowa, na której możemy wygenerowac nasz portfel, ale także mieć ciągłe połączenie z blockchain Ethereum.

Główną różnicą jest to, że MyEtherWallet jest bardziej elastyczny niż MetaMask, gdyż jest to cała platforma, na której można dokonywać działań powiązanych z blockchainem Ethereum. Oznacza to, że można tam również przechowywać waluty na gorąco i na zimno.

W przypadku MetaMask możemy przechowywać nasze tokeny jedynie w sieci, czyli “na gorąco”. Dzięki MyEtherWallet natomiast zyskujemy tzw. pełną kontrolę nad naszymi kluczami.

Oznacza to, że możemy przechowywać nasze tokeny nie tylko w formie ciepłej, ale także zimnej, czyli w powiązaniu z portfelami sprzętowymi, takimi jak Ledger wspomniany wcześniej.

Inną różnicą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że MetaMask komunikuje się z Ethereum za pomocą systemu Infura, który zakłada połączenie innych komputerów na bieżąco z siecią ETH.

MyEtherWallet z drugiej strony jest systemem z pełnym węzłem, czyli nie potrzebuje żadnych pośredników do komunikacji z siecią.

Ostatnią znaczącą różnicą jest to, że MyEtherWallet oferuje również tworzenie tzw. smart kontraktów, które pozwalają nam np. na wykorzystanie ich w celu sprzedawania i kupowania NFT na giełdach. Opcja ta nie jest dostępna w przypadku portfela MetaMask. 

I choć należy zauważyć, że faktycznie MyEtherWallet oferuje nam dużo więcej możliwości, to jest to głównie spowodowane faktem, iż jest to znacząco większa platforma, z wszelkimi plusami i minusami tego rozwiązania. Z tego powodu można się w niej nieco zagubić.

W przypadku MetaMask, mamy dość prostą aplikację, która w bardzo łatwy sposób jest w stanie przedstawić nam wszystkie konieczne elementy, które mogą nas interesować w ramach naszego działania w świecie krypto.

MetaMask Portfel – Konkluzja

Portfel MetaMask to naprawdę przyjemna aplikacja, z której warto korzystać, jeśli chcemy wejść do świata krypto z hukiem. Jak zapewne widzicie, jest to świetny sposób, by kupować i sprzedawać tokeny w ramach sieci Ethereum, a także zarabiać na NFT.

Największym atutem tej aplikacji jest zdecydowanie jej przejrzystość i to, że faktycznie możemy załatwić z jej pomocą ogromną ilość rzeczy, łącząc ją z najpopularniejszymi aplikacjami zdecentralizowanymi świata krypto.

Jak zawsze – bardzo liczymy na Wasz feedback. Jeśli chcielibyście dać nam znać o innych ciekawych pomysłach ze świata krypto, dajcie nam znać! Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby i chętnie sami poopowiadamy o różnych nowinkach technologicznych. Na dziś to jednak wszystko. Zapraszamy do kolejnych artykułów i widzimy się już w następnym!

Autor: Maciej

Jestem pasjonatem sztuki cyfrowej i technologii blockchain. Jako autor specjalizuje się w obszarze NFT, dostarczając wnikliwych analiz, trendów i informacji z branży. Zyskał zaufanie czytelników dzięki rzetelności i doświadczeniu w świecie cyfrowych aktywów. Jego ekspertyza oparta jest na latach badawczych oraz praktycznym zaangażowaniu w projekty NFT. Śledź jego bloga, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w dynamicznym środowisku NFT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *