NFT Binance – Co to Jest i Dlaczego Warto Mintować tam NFT

NFT już dawno przestało być tylko ciekawostką. Wirtualne obrazki dość szybko stały się istotnym rodzajem aktywów cyfrowych. Tzw. łańcuchy bloków wykraczają już poza kryptowaluty, stablecoiny, tokeny zarządzania i tokeny użytkowe. Są nierozerwalną częścią naszej kultury – z unikalnymi cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi obserwującymi rosnącą popularność w mediach, rozrywce, muzyce, sporcie i nie tylko.

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą poszukującym nowych sposobów zarabiania na swojej kreatywności przy użyciu najnowocześniejszych technologii, czy też pionierskim kolekcjonerem po raz pierwszy wkraczającym do Web3, ten prosty samouczek krok po kroku nauczy Cię, jak wybić (stworzyć) swój pierwszy token NFT.

Co to jest Mintowanie NFT?

Wybicie NFT oznacza utworzenie unikalnego tokena w łańcuchu bloków. Dopiero po wybiciu NFT cyfrowy przedmiot kolekcjonerski jest przechowywany w łańcuchu bloków. Takie wirtualne przedmioty przybierają różne formy. 

Może to być całe dzieło sztuki, w którym to przypadku całość NFT i jego metadane są przechowywane „w łańcuchu”, lub może to być odniesienie do informacji przechowywanych poza łańcuchem za pomocą narzędzia takiego jak IPFS. Niezależnie od przechowywanych danych, najprościej nazwać mintowaniem proces tworzenia NFT.

Dlaczego Binance?

Binance NFT marketplace jest bezdyskusyjnie największą i najpopularniejszą platformą wymiany kryptowalut na świecie. W 2021 roku giełda uruchomiła swój rynek NFT, oparty na łańcuchu BNB rynek peer-to-peer, na którym użytkownicy Binance mogą kupować i sprzedawać NFT. Chociaż rynek Binance jest dość nowy w tym trendzie, odnotował niesamowity wzrost i sukces, co czyni go największym rynkiem NFT w łańcuchu BNB.

Rynek jest zasilany przez swój natywny łańcuch, ale obsługuje również Ethereum NFT. W ten sposób inwestorzy mogą przenosić swoje NFT między obiema sieciami. Wybicie swoich NFT na giełdzie NFT Binance jest proste i intuicyjne. Jednak, podobnie jak w przypadku innych rynków NFT, użytkownicy muszą przestrzegać pewnych zasad i spełniać wymagania przed wybiciem swoich NFT na rynku.

Wady i Zalety Mintowania NFT na Binance

W ciągu ostatnich kilku lat giełda NFT Binance stała się renomowaną, dbającą o bezpieczeństwo platformą NFT z łatwym procesem rejestracji i niższymi opłatami. Może jednak nie być odpowiednia dla wielu twórców, ponieważ oferuje niską opłatę licencyjną i rygorystyczne zasady bicia. Dlatego też, choć może to być doskonała platforma dla handlowców i kolekcjonerów NFT, twórcom może być trudno zarobić dużo na swoich dziełach. Co warto wziąć pod uwagę przy mintowaniu NFT na Binance? Oto lista wad i zalet.

Zalety

 • Bezpłatny i łatwy proces rejestracji
 • Intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs
 • Niskie opłaty i szybkie bicie NFT w Ethereum i BNB Chain
 • Doskonałe, zorientowane na użytkownika wiodące w branży systemy bezpieczeństwa.

Wady

 • W przeciwieństwie do Opensea, rynek Binance NFT ma kilka rygorystycznych i restrykcyjnych zasad dotyczących bicia aktywów cyfrowych na platformie.
 • Giełda Binance NFT jest stosunkowo nowa na rynku. Dlatego wciąż pozostaje w tyle za wieloma platformami NFT pod względem dochodowych i najbardziej popularnych projektów.
 • Niska prowizja dla twórców: Platforma Binance NFT oferuje tylko 1%. W porównaniu z innymi platformami jak Opensea, Rarible czy SuperRare, które pozwalają na 10%, może to być całkowicie zniechęcające dla projektów, które chcą korzystać z BNB Chain.

Kontrowersje Związane z Binance

Swego czasu głośno było o właścicielu Binance – Changpengu Zhao, który został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. Okazuje się, że firma świadomie obsługiwała klientów objętych sankcjami, m.in. Rosji, Iranu czy Korei Północnej. Od początku istnienia giełdy “biznesmeni” prowadzący szemrane interesy używali Binance do wyprania swoich zysków. Ironicznie, jest to jeden z powodów, dla których Binance stał się największą giełdą kryptowalut na świecie.

Zhao przyznał się do winy, usłyszał zarzuty a firma ma zapłacić 4,3 mld dolarów kary. Sam Zhao podał się do dymisji a giełda funkcjonuje nadal, nie obsługując już klientów z krajów objętych sankcjami. Jest to kwestia stricte etyczna, gdyż w żaden sposób nie rzutuje ona na bezpieczeństwo i funkcjonowanie platformy, ale warto o niej wiedzieć. 

Czy Binance jest Bezpieczny?

Binance NFT jest zasilany przez największą platformę wymiany kryptowalut na świecie, Binance. Platforma ta jest dobrze znanym ekosystemem DeFi, z którego korzysta ponad 90 milionów użytkowników na całym świecie.

Binance posiada mnóstwo środków bezpieczeństwa w celu ochrony aktywów użytkowników. Oprócz silnego szyfrowania, istnieje wielowarstwowy proces logowania i opcje uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Naruszenia bezpieczeństwa i włamania nie są rzadkością w świecie kryptowalut, Binance również swego czasu padło ofiarą włamania. Jednak większość włamań wynika z nieprzestrzegania przez użytkowników środków bezpieczeństwa, takich jak 2FA.

Nie zmienia to jednak faktu, że Binance jest jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut na świecie. Dlatego też, korzystając z Binance NFT, należy pamiętać o przestrzeganiu wszystkich środków bezpieczeństwa zalecanych przez platformę.

Zasady Mintowania na Binance

Aby rozpocząć tworzenie lub wybijanie NFT, oto kilka ważnych wymagań, na które należy zwrócić uwagę:

 • Tylko zweryfikowani użytkownicy mogą tworzyć NFT: Przed przystąpieniem do tworzenia NFT oczekuje się, że ukończysz weryfikację tożsamości.
 • Posiadanie co najmniej dwóch obserwujących: Kolejnym ważnym wymogiem jest posiadanie co najmniej dwóch obserwujących, zanim będzie można przystąpić do tworzenia kolekcji NFT. Aby to osiągnąć, możesz udostępnić link do swojego profilu użytkownika Binance NFT na różnych platformach społecznościowych. Binance obsługuje obecnie Facebooka, Twittera i Telegram. Możesz również udostępnić go emailem.
 • Musisz utworzyć kolekcję NFT i zatwierdzić ją, zanim będziesz mógł mintować.
 • Potrzebujesz wystarczającego salda BNB lub ETH w portfelu Spot, aby pokryć opłaty.

Gdy wszystkie te punkty zostaną spełnione, możesz kontynuować. Przyjrzyjmy się jednak procesowi tworzenia kolekcji krok po kroku.

Instrukcja Mintowania na Binance

Skoro masz już pomysł na kolekcję NFT, czas na mintowanie. Ale zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wystarczającą ilość BNB lub ETH na opłaty gazowe.

 1. Stwórz NFT

Po zalogowaniu, wybierz sekcję NFT. Możesz też użyć linku: binance.com/en/nft.

WAŻNE! 

Jeśli jesteś istniejącym użytkownikiem, a twoje konto narusza zasady zarządzania ryzykiem Binance, twoje konto zostanie zablokowane przed tworzeniem NFT.

 1. Wybierz Format

Zostaniesz przekierowany do nowego okna. Prześlij obraz, wideo lub audio – zależnie od tego, co chcesz zmintować.

Następnie, uzpełnij następujące dane dla swojej kolekcji:

 • Nazwa: Wprowadzona nazwa kolekcji będzie nazwą smart kontraktu. Następnie zostanie zweryfikowana przez Binance. Jeśli jest nieodpowiednia, będziesz musiał ją zmienić. Binance posiada automatyczny system weryfikacji, który dokonuje takich ocen.
 • Opis: W tym miejscu użytkownik podaje krótki opis swojej kolekcji. Ten opis również podlega ocenie. Jeśli opis zawiera nieodpowiednie treści, będziesz musiał go zmienić.
 • Kategoria: Aby upewnić się, że twój NFT trafi do właściwego odbiorcy, będziesz musiał wybrać kategorię. Obejmuje ona rozrywkę, sztukę, edukację, sport, gry itp;
 • Logo: Wymagane będzie przesłanie logo dla twojej kolekcji.
 • Baner: Obraz, który pojawi się na banerze strony głównej kolekcji.
 • Sieć: Wymagane będzie wybranie łańcucha BNB lub łańcucha Ethereum dla kolekcji. 
 • Symbol: Token Tracker jest używany do tworzenia smart kontraktu i będzie wyświetlany we wszystkich wiadomościach w łańcuchu. Nie można go zmienić po utworzeniu kolekcji. 
 • Opłata licencyjna: Jako właściciel kolekcji, będziesz zarabiać na każdej sprzedaży. Będziesz więc musiał ustawić procent zysku. Nie można tego jednak zmienić po utworzeniu kolekcji. 
 • Linki do mediów społecznościowych: Możesz dodać platformy mediów społecznościowych, na których chcesz promować kolekcję NFT.
 • Adres właściciela Smart Kontraktu (opcjonalnie): Chociaż jest to opcjonalne, bez podania adresu portfela nie udowodnisz własności swojej kolekcji na rynkach DeFi. 
 1. Zatwierdź Swoją Nową Kolekcję

Dokładnie sprawdź szczegóły swojego NFT. Następnie przeczytaj i zaakceptuj Warunki korzystania z usługi Binance i Zasady Mintingu. Następnie kliknij przycisk UTWÓRZ. Pojawi się okno z następującym komunikatem:

„Wpływy transakcyjne z tytułu sprzedaży początkowej tego przedmiotu będą objęte 10-dniowym okresem rozliczeniowym. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Odraczania Rozliczenia Sprzedaży”.

Zapoznaj się i zaakceptuj zasady NFT Minting Rules. Kliknij przycisk Continue, żeby uiścić opłatę za wdrożenie Smart Kontraktu. Kiedy proces się zakończy, zostaniesz o tym powiadomiony e-mailem. Rozpocznie się przesyłanie pliku, a Binance sprawdzi Twój NFT przed jego pomyślnym wybiciem.

Może się zdarzyć, że procesu tworzenia nie uda się ukończyć. Jednym z takich powodów mogą być nieodpowiednie treści. Jeśli taka sytuacja powtórzy się 5 razy w ciągu 24 godzin, zostaniesz zawieszony na 24 godziny. Jednak po wykonaniu kroków, które podkreśliliśmy powyżej, proces wybicia NFT zakończy się pomyślnie.

Podsumowanie

Chociaż Binance nie jest nowym graczem na rynku kryptowalut, jego popularność w sektorze NFT nie słabnie. Jest to godne podziwu w obliczu silnej konkurencji ze strony uznanych rynków, takich jak Opensea, Rarible czy Looksrare. Na przykład Opensea, Rarible, Mintable i inne istniejące rynki oferują do 10% opłaty licencyjnej dla twórców. 

Dlatego to normalne, że twórcy wybierają te platformy zamiast Binance NFT. W ten sposób, jeśli chcesz czerpać zyski z odsprzedaży NFT, wybijanie swoich NFT na platformie Binance NFT może nie być wskazane. Jednak jego zalety w porównaniu z innymi rynkami obejmują łatwość użytkowania, niskie opłaty za wybicie i bezpieczeństwo. Dlatego jest to niewątpliwie dobre miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w kwestii sprzedaży NFT.

Autor: Maciej

Jestem pasjonatem sztuki cyfrowej i technologii blockchain. Jako autor specjalizuje się w obszarze NFT, dostarczając wnikliwych analiz, trendów i informacji z branży. Zyskał zaufanie czytelników dzięki rzetelności i doświadczeniu w świecie cyfrowych aktywów. Jego ekspertyza oparta jest na latach badawczych oraz praktycznym zaangażowaniu w projekty NFT. Śledź jego bloga, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w dynamicznym środowisku NFT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *